დაუყოვნებლივი გავრცელებისათვის
პარასკევს, 8 მაისს, 15:00 საათზე, საქართველოს სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების სამინისტროში (ყაზბეგის გამზ. #42, მე-2 სართული) გაეროს განვითარების პროგრამის მუდმივი წარმომადგენელი საქართველოში - რობერტ უოთკინსი და საქართველოს სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა მინისტრი - დიმიტრი შაშკინი ხელს მოაწერენ შეთანხმებას ახალი პროექტის შესახებ.
ორწლიანი პროექტი, რომლის ღირებულებაც 950 ათას აშშ დოლარს შეადგენს, სამინისტროს ფარგლებში არსებული იურიდიული დახმარების სამსახურის განვითარებას ეხება. პირველი წლის ძირითად მიმართულებებს შორის არის საზოგადოებრივ ადვოკატთა ტრენინგი, ასევე სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში იურიდიული დახმარების ბიუროსა და საკონსულტაციო ცენტრის ჩამოყალიბება. გარდა ამისა, პროექტის პრიორიტეტს საქართველოს რეგიონებში იურიდიული დახმარების სამსახურის შესახებ საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლება წარმოადგენს.
# # #
საკონტაქტო ინფორმაცია: