აქცია-კონცერტი ”ქართული მედია სამშობლოს ერთიანობისთვის”
04/10/2007
აქცია-კონცერტი  ”ქართული მედია  სამშობლოს ერთიანობისთვის”
12 ოქტომბერს, 17:00 სთ-ზე ”თავისუფალი გაზეთი+” - ის ორგანიზებით რუხის ციხეში (აფხაზეთისა და სამეგრელოს საზღვარზე) ღია ცის ქვეშ გაიმართება აქცია-კონცერტი ”ქართული მედია სამშობლოს ერთიანობისთვის”.
პროექტი მიზნად ისახავს ქართული მედიის მხრიდან, თავისი წვლილის შეტანას საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საქმეში. აქცია-კონცერტი გაიმართება სამეგრელოსა და აფხაზეთის ადმინისტრაციულ საზღვართან, რუხის ციხესთან. ამ დღისთვის სპეციალურად შეიქმნა ჰიმნი, რომელსაც საქართველოში მოქმედი ყველა საინფორმაციო საშუალების წარმომადგენლები შეასრულებენ. აქცია-კონცერტზე შესრულდება ტრადიციული ქართული ცეკვები, სიმღერები და განსაკუთრებით დიდი ყურადღება დაეთმობა ქართულ ფოლკლორს. რაც მთავარია ყველა სიმღერა წარმოდგენილი იქნება ცოცხალი შესრულებით.
აქცია-კონცერტში ”ქართული მედია სამშობლოს ერთიანობისთვის” მონაწილეობას იღებენ: ტელეკომპანია ”იმედი”, ტელეკომოპანია ”რუსთავი 2”, ტელეკომპანია ”მზე”, ”საზოგადოებრივი მაუწყებელი”, გაზეთები `თავისუფალი გაზეთი+”, ”კვირის პალიტრა”, ”რეზონანსი”, ”ჯორჯიან თაიმსი”, ჟურნალები: ”გზა” და ”რეიტინგი”; რადიოები: ”იმედი”, ”რადიო 2”,  ”არ დაიდარდო”, ”საზოგადოებრივი რადიო”, ”პირველი რადიო”, სააგენტოები: ”ინტერპრესნიუსი”, ”პრაიმნიუსი”, ”პირველი”.
დამატებითი ინფორმაციისათვის დაუკავშირდით: